Előzmények: az FKERES függvény működését itt tanulmányozhatod!

1. Túl sok #HIÁNYZIK hibaérték

Néhány #HIÁNYZIK hibaérték teljesen normális, ha zavar, a HAHIBA függvénnyel “lecserélheted”. Azonban ha olyan esetekben is hibát eredményez az FKERES függvény, amikor láthatóan megvannak az adatok, akkor a következő 2 dolgot ellenőrizd:

  • A függvényben megadott ‘Táblát’ – azaz ahol keresed az adatokat – abszolút hivatkozásként adtad-e meg, pl. $F$5:$H$8 vagy F:H? Ugyanis ha nem, akkor “elcsúszik” a tartomány. Erre utal, ha az első néhány sorban még talál megoldást az FKERES, de utána már egyre sűrűbbek a #HIÁNYZIK eredmények.
  • A függvény a kijelölt ‘Tábla’ első oszlopában keres. Ha rosszul jelölted ki, vagy elfelejtetted átrendezni a ‘Táblát’, és a kijelölt rész első oszlopában nem ‘keresési_érték’ szerepel, hibát fog eredményezni. Hiszen pl. Tóth Marit sosem fogja megtalálni a cikkszámok között.

2. #HIV! hibaüzenet:

A megadott oszlopszám a kijelölt Táblán kívül található. Azaz csak 1 vagy 2 oszlopot jelöltél ki, de az oszlopszámnál 3-t adtál meg.

3. Látszólag vannak adatok, de egyértelműen nem helyesek

  • Az ID-t nem a főtáblából (saját sorból) hivatkoztad be, emiatt összekeverednek az adatok.
  • Szövegek esetén (telefonszám, cikkszám esetén is) nem adtad meg utolsó paraméterként a 0-t (pontos egyezés), emiatt kuszálódtak össze az eredmények.

4. Mindenhol #HIÁNYZIK hibaérték jön ki!

annak ellenére, hogy egyértelműen vannak összetartozó értékek a 2 táblázatban.

Ilyenkor a megoldás mindkét oszlopnál külön-külön: Futtasd le az Adatok menü Szövegből oszlopok funkciót fix hosszal úgy, hogy minden maradjon a helyén, de az utolsó lépésnél a formátumnál állítsd be, hogy szöveg legyen. Utána már működik az FKERES.

5. Mindenhol magát a függvényt írja ki a cella...

Ilyenkor nyiss meg egy új táblázatot, és egy (formázatlan) cella formátumát másolod át a képletre. Ezután a képletet tartalmazó cellán nyomd meg az F2 gombot (szerkesztési mód), majd az Enterrel rögzítsd a képletet. Ekkor már az eredményt kell mutatnia. Így másold le a képletet a többi sorra.